Porcelanowy Akcent na garden party
Wraz z nadejściem wiosny na powrót organizujemy przyjęcia w ogrodzie. I choć pierwsze skojarzenia z garden party to zwykle plastikowa zastawa i zgoła niewielka liczba dekoracji, nie wszystkie spotkania muszą wyglądać tak samo. Czasem, szczególnie gdy zależy nam na uczczeniu ważnego wydarzenia, warto sięgnąć po unikatowe pomysły i dla odmiany zaserwować potrawy na pięknej porcelanie.
Zaczarowany liść
Przybranie stołu powinno współgrać ze scenerią ogrodu, być nieprzesadzone i naturalne. Na naturalność i autentyczność stawiają także producenci porcelany. Doskonałym przykładem jest zestaw Happa ZPĆ. – Już sama nazwa fasonu nawiązuje do roślinnych motywów – „happa” po japońsku oznacza „liść”. W ten sposób serwis nie tylko sugeruje naśladownictwo występujących w przyrodzie kształtów, ale także subtelną, wschodnią estetykę – mówi Joanna Niedziela z ZPĆ. Prostota wyrazu, zestawiona z pomysłowym wykończeniem naczyń, nadaje porcelanowym elementom niebanalnej elegancji. Połączenie porcelany z dodatkami w postaci przybierających różne kształty materiałowych serwetek, świeżych kwiatów czy owoców pięknie wpisze się w naturalną scenerię otoczenia.
Oryginalne akcenty
W podkreśleniu wyjątkowości chwili pomoże także zestaw Akcent ZPĆ, którego imbryki, filiżanki i talerzyki są dowodem na brak ograniczeń w tworzeniu ciekawych form ceramicznych. Pomysłowe kształty i wykończenie poszczególnych elementów, w tym finezyjnie podkręcone ucha filiżanek, przydają serwisowi gustowności. Cały zestaw tworzy zintegrowaną całość, swoisty eksperyment ze środkami wyrazu dostępnymi w ceramice. Choć przygotowanie przyjęcia zająć może wiele czasu, zadowolenie gości jest w stanie wynagrodzić każdą pracę. Z pomocą organizatorom przychodzą producenci porcelany, którzy wytwarzają serwisy nadające się do zmywarek i mikrofalówek, tak jak zestaw Happa. Z takimi udogodnieniami łatwo zapomnimy o trudach przygotowań, i szybko zaczniemy planować kolejne spotkanie.
Ekskluzywne garden party
Przyjęcia w ogrodzie kojarzą się zwykle z plastikową zastawą i sztućcami oraz niewielką liczbą dekoracji. Nie wszystkie garden party muszą jednak wyglądać tak samo. Czasem, szczególnie gdy zależy nam na uczczeniu ważnego wydarzenia, warto sięgnąć po unikatowe pomysły i dla odmiany zaserwować potrawy na pięknej porcelanie.
Dworska elegancja
Tradycja organizowania wystawnych przyjęć na świeżym powietrzu sięga epoki wiktoriańskiej. Przedstawiciele angielskich elit gromadzili się, aby podyskutować o aktualnych wydarzeniach i rozerwać się, grając w gry towarzyskie, krykieta czy tenisa ziemnego. Obecnie rzadziej urządza się aż tak wystawne przyjęcia, jednak przyjemność ze spotkań na łonie natury jest tak samo aktualna jak sto lat temu. Szczególnie, gdy na dworze wszystko się zieleni, stół ugina się od smakowitych przekąsek, a oczy cieszą ładne dekoracje. – Wybierając ozdoby na bankietowy stół powinniśmy trzymać się trzech żelaznych zasad – radzi Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka i dekoratorka stylowego centrum konferencyjnego Dwór Korona Karkonoszy. – Po pierwsze – lekkość: nie należy przesadzić z liczbą dodatków, gdyż może to wywołać zupełnie przeciwny skutek. Po drugie – elegancja: warto wybrać dodatki, które bezwiednie kojarzą się z elegancją i szykiem, jak porcelanowe naczynia. Wreszcie po trzecie – naturalność: świeże kwiaty, płatki róż czy owoce świetnie podkreślą naturalną oprawę spotkania – dopowiada Joanna Hoc-Kopiej.
Zaczarowany liść
Na naturalność i autentyczność stawiają także producenci porcelany. Doskonałym przykładem jest zestaw Happa Zakładów Porcelany „Ćmielów”. – Już sama nazwa fasonu nawiązuje do roślinnych motywów, „happa” po japońsku oznacza „liść”. W ten sposób serwis nie tylko sugeruje naśladownictwo występujących w przyrodzie kształtów, ale także subtelną, wschodnią estetykę – mówi Joanna Niedziela z ZPĆ. Prostota wyrazu, zestawiona z pomysłowym wykończeniem naczyń, nadaje porcelanowym elementom niebanalnej elegancji. Połączenie serwisu z kwiatowymi dekoracjami sprawi natomiast, że przybranie stołu nabierze charakterystycznej frywolności i doskonale wpisze się w naturalną scenerię ogrodu.
Kunsztowne akcenty
Uzupełnieniem dla świeżych dekoracji, o zarazem praktycznym zastosowaniu, będą serwetki. Na stole najpiękniej zaprezentują się te wykonane z materiału, lniane lub płócienne. Serwetki można dobrać pod kolor obrusu, dodatków, a także porcelanowej zastawy. Jeśli zatem dania zamierzamy podać na porcelanie, której śnieżna biel została przełamana szarością, jak w serwisie Akcent ZPĆ, kunsztowne połączenie utworzą dodatki w odcieniach ciemnej czerwieni, zieleni czy fioletu. Serwis porcelanowy Akcent to kolejny dowód na to, że gustownie dobrana zastawa może skutecznie ożywić bankietowy stół. Niebanalne wykończenia poszczególnych elementów przydają serwisowi oryginalności, a finezyjnie podkręcone ucha filiżanek przywodzą na myśl rozkwitające na milion sposobów kwiaty. Dodatek w postaci przybierających różne kształty serwetek będzie pięknym akcentem na koktajlowym stole. Serwetki złożyć można w kształt kwiatu lotosu, morskiej róży, lilii czy rajskiego ptaka.
Królewskie inspiracje
Choć przygotowanie przyjęcia zająć może wiele czasu, zadowolenie gości jest w stanie wynagrodzić każdą pracę. Z pomocą organizatorom przychodzą producenci porcelany, którzy wytwarzają serwisy nadające się do zmywarek i mikrofalówek, tak jak zestaw Happa. Z takimi udogodnieniami łatwo zapomnimy o trudach przygotowań, i szybko zaczniemy planować kolejne spotkanie.
Inspiracji i porad dotyczących organizowania ekskluzywnych przyjęć najlepiej szukać tam, gdzie odbywają się one od wielu lat – w Pałacu Buckingham. Tam, latem, na zaproszenie Elżbiety II przybywa nawet osiem tysięcy wpływowych gości. Sama królowa słynie z zamiłowania do wysokiej jakości produktów, dlatego bez wahania można przyjąć, że na królewskim przyjęciu przekąski podawane są na prawdziwej porcelanie. Być może nawet tej z Ćmielowa. Wszak jeden z serwisów ZPĆ trafił już do rąk angielskiej monarchini.