Styl naturalny – ponadczasowe rozwiązanie do łazienki
Łazienka to miejsce, które powinno stwarzać atmosferę spokoju i wytchnienia od codziennego zgiełku. Naturalny klimat doskonale sprawdzi się w domowym SPA, kojąc i łagodząc zmysły. Co więcej, drewniane wykończenia i odpowiedni dobór materiałów sprawią, że wnętrze przez lata nie straci na aktualności.
Biele, szarości i beże – to najbardziej popularna kolorystyka wykorzystywana w łazienkowych aranżacjach. Warto wzbogacić ją różnorodnymi fakturami, fornirami i dodatkami, które nadadzą pomieszczeniu ciekawego charakteru. Drewno, kojarzone z fińskimi saunami czy rosyjskimi baniami, będzie się doskonale prezentowało w domowej łazience.
Drewno pod różnymi postaciami
Naturalne materiały i wykończenia to jeden z najnowszych trendów wyposażenia łazienek, który coraz odważniej wkracza do polskich wnętrz. Na rynku można znaleźć szeroki wybór płytek ceramicznych imitujących rysunek słojów. Dzięki tego typu glazurze nie musimy inwestować w kosztowne drewno przeznaczone do wilgotnych pomieszczeń. Fakturowane płytki można położyć zarówno na podłodze, jak i jednej ze ścian, co nada nowoczesny charakter wnętrzu. Kolejnym prostym sposobem na wprowadzenie natury do łazienki jest wykorzystanie mebli w drewnianej okleinie. Będę się one świetnie komponowały z modną bielą i pastelami czy betonową strukturą ścian. W pomieszczeniu urządzonym w stylu eko nie można zapominać o dopełniających całość dodatkach. Mogą to być zarówno kamienne mydelniczki i dozowniki, naturalne gąbki, jak i wiklinowe organizery.
Subtelna estetyka
W łazience inspirowanej przyrodą należy dobierać minimalistyczne sprzęty, które nie zaburzą harmonijnej aranżacji. Idealne są bezprofilowe kabiny natryskowe, pozbawione rzucających się w oczy chromowanych ram. Duże przezroczyste tafle szkła dadzą wrażenie otwartej przestrzeni. Efekt ten pomogą uzyskać np. kabiny natryskowe z serii Minimal i Abelia marki Deante. Aby zmaksymalizować efekt warto zrezygnować z brodzika i umieścić kabinę bezpośrednio na podłodze. Wówczas należy zastosować odpływ liniowy, rozwiązanie cieszące się coraz większym powodzeniem wśród polskich użytkowników. Pozwala ono uzyskać jednolitą podłogę w całej łazience. Stalowe maskownice odpływów pasują do chromowanej armatury, jednocześnie dobrze kontrastując z naturalnym wykończeniem. Odpływy liniowe Deante są wykonane z wysokiej jakości materiałów i dostępne w różnych długościach, dzięki czemu można je zastosować zarówno w dużej łazience, jak i niewielkim pomieszczeniu.
Jak dobrać ceramikę i armaturę?
Wanna, umywalka oraz miska ustępowa to sprzęty, które zajmują sporo miejsca i od razu rzucają się w oczy. W łazience zaaranżowanej zgodnie z nurtem eko można zastosować zarówno kanciaste, kubistyczne sprzęty, jak i wyposażenie charakteryzujące się opływowymi kształtami. Istotne, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Zwolennicy łagodnych linii powinni wybrać zarówno ceramikę, jak i baterie nawiązujące wyglądem do wytworów natury. Główny atut będą wówczas stanowiły równowaga proporcji i subtelny wygląd. W ten nurt wpisują się np. kolekcje Lotos i Peonia marki Deante. Z kolei osoby będące miłośnikami zdecydowanych form mogą sięgnąć po produkty utrzymane w klimacie minimalizmu i geometrii. Wówczas świetnie się sprawdzą produkty z serii Anemon.
Wnętrze w stylu naturalnym będzie wyglądało harmonijnie, szczególnie jeśli dobierzemy subtelne elementy wyposażenia i wieńczące całość dodatki. Tworząc eko aranżację warto wprowadzić nietypowe elementy, np. otoczaki bądź drewniane żaluzje okienne, które postawią przysłowiową kropkę nad „i”.