Formy organiczne
Geometryczny minimalizm stał się inspiracją dla aranżacji nieco ponad 50-metrowego mieszkania na warszawskiej Woli. Efekt – kuszące elegancją, ale nowoczesne wnętrza, w których opływowym formom towarzyszą naturalne motywy. Niezwykłe kształty, jakościowe materiały, ciepłe kolory ziemi z odcieniem suszonych liści laurowych – to nadaje smak aranżacji!
Natura utożsamiana jest zazwyczaj z miękkimi, obłymi liniami, geometria – z ostrą, prostą strukturą form. Umiejętnie zestawione w jednej aranżacji zaczynają prowadzić rozmowę, która wiedzie do miejsca o zaskakującym wystroju i niepowtarzalnej atmosferze. Zaokrąglone i proste linie skomponowane w zmiennych konfiguracjach to dominanta przestrzeni, która kreuje otoczenie i strefy użytkowe tego niezwykłego apartamentu.
Spacer zaczynamy od części dziennej mieszkania, łączącej salon, aneks kuchenny oraz jadalnię. To doskonale skomponowana przestrzeń, z jednej strony jasno podzielona na sfery użytkowe, z drugiej harmonijnie przechodząca w jedność. Tym, co od razu rzuca się w oczy, są niestandardowe zaokrąglone formy użyte jako element wykończenia. Zaczynając się w zabudowie sufitu oraz wyspy kuchennej, przechodzą w miękkie tapicerowane krzesła, oprawy oświetleniowe nad stołem czy miękką sofę i stolik kawowy w strefie wypoczynkowej. Minimalistyczna biblioteczka nie przytłacza wnętrza, doskonale współgrając z prostymi liniami ścianki RTV, lameli, ozdobnych pionowych listew naściennych czy industrialnego niemal oświetlenia.
Elegancki, lecz ciepły klimat tego wnętrza buduje wyważone połączenie ciepłego brązu drewna, stłumionej, pudrowej bieli ścian i wyposażenia, szarości oraz delikatnej zieleni. Ta ostatnia, subtelnie ulokowana, przyciąga wzrok i nadaje smak nie tylko tej strefie wnętrza.
Kuchnia – a dokładniej aneks kuchenny w strefie dziennej – to niecodzienny efekt mariażu współczesnego designu i praktycznej funkcjonalności. Obszerna, wygodna przestrzeń, z mnóstwem miejsca do przechowywania i wszystkimi niezbędnymi sprzętami, bynajmniej nie jest miejscem wizualnie typowym. Jej oryginalność budują przede wszystkim ryflowane, zaoblone fronty części zabudowy kuchennej o koniakowej barwie. Przełamując ostrą linię i stonowaną biel mebli oraz chłód marmurowych okładzin ściennych, łagodzą charakter przestrzeni, zespalając ją ze strefą wypoczynku. Wiele do powiedzenia ma tu wielofunkcyjna wyspa kuchenna, oddzielająca kuchnię od jadalni – typowo użytkowa od strony kuchni, z drugiej przeszklona z miejscem na barek, bądź eleganckie szkło. Klimat tego miejsca to również wiele opcji oświetlenia oraz stalowych, odbijających światło dodatków. Biel, brąz drewna, szarości oraz wytrawna, a zarazem subtelna zieleń to kwartet, który rozgościł się również w sypialni z garderobą. Na ścianach dominują proste, pionowe linie – w surowej, szklanej konstrukcji wydzielającej garderobę, w delikatnej sztukaterii na ścianie zagłówkowej, wysokich lamelach naściennych czy zwisających lampach. Minimalizm formy przełamują elementy wyposażenia – miękkie, tapicerowane łóżko, designerskie, industrialne w formie szafki nocne oraz dekoracje. Szare zasłony zaciemniające w połączeniu z klimatycznym oświetleniem spełniają oczekiwania wielbicieli buduarowej, ciepłej i wyciszającej atmosfery strefy odpoczynku.
Dopełnieniem nietuzinkowej aranżacji jest łazienka, w której, poza stonowaną bielą ceramiki i żyłkowaniem okładzin ściennych, również rządzi zestaw kolorów ziemi. Grafitowa mozaika o nietypowej fakturze, w połączeniu ze stalowymi elementami armatury, listwami ściennymi i szarym marmurem, budują surową przeciwwagę dla ciepłego duetu drewna i subtelnego odcienia zieleni zabudowy meblowej. Wielkoformatowe lustro i klimatyczne oświetlenie dopełniają całość, tworząc komfortową strefę relaksu.
Biel połączona z drewnem oraz lustra to elementy, którymi zabudowano również przedpokój, likwidując jednocześnie ostre podziały między wejściem i częścią dzienną. Tym zabiegiem nadano mieszkaniu lekkość oraz zwiększono optykę, budując efekt przestrzeni oraz płynnego połączenia między strefami. Aranżacja świetnie pokazuje znamienną rolę światła – wielość punktów pozwala na kreowanie różnych scen świetlnych w każdym pomieszczeniu.
Projekt: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
ZDJĘCIA: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Tekst: Justyna Kiejza
Współpraca reklamowa