Bezpiecznie we własnym domu
„Mój dom moją twierdzą” – mówi znane powiedzenie. Dzięki firmie Siedle nie trzeba już murów i krat, by zapewnić bezpieczeństwo ludziom i mieniu. W zupełności wystarczy inteligentne urządzenie komunikacyjne przy wejściu.
Bezpieczeństwo jest pierwotną potrzebą człowieka. Naturalne jest więc to, że chcemy czuć się bezpiecznie we własnym domu, jak również to, że troszczymy się o własne mienie podczas nieobecności. Czasy krat w oknach na szczęście minęły, teraz mamy do dyspozycji nowoczesne i estetyczne systemy komunikacyjne, które zapewniają skuteczną ochronę domu przed nieproszonymi gośćmi. Podpowiadamy: jak i gdzie zastosować domofon, wideofon, kamerę, alarm.
Nieobecni, a jednak na miejscu
Służby ochrony i policja wiedzą, że wielu włamywaczy najpierw dzwoni do drzwi, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest w domu. Jeżeli domofon zostanie odebrany, dany obiekt najczęściej przestaje być interesujący. Jest jednak coś, o czym nie wiedzą nieproszeni goście – na przykład to, że domofony niemieckiej firmy Siedle można obsługiwać telefonem komórkowym: interfejs Siedle DoorCom łączy domofon przy drzwiach z telekomunikacją, dzięki czemu można przekierować dzwonek do drzwi domu na telefon komórkowy właściciela lub inny telefon znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie. Właściciel domu, fizycznie w nim nieobecny, może rozmawiać z osobą stojącą przed drzwiami wejściowymi tak, jakby był na miejscu. Telefonem komórkowym można nawet otworzyć drzwi sąsiadowi, który podczas naszego wakacyjnego wyjazdu opiekuje się domem.
Każdy ruch jest rejestrowany
Nieproszeni goście działają najchętniej w nocy lub o zmierzchu. Dlatego tylko dobrze przemyślane oświetlenie w połączeniu z czujnikami ruchu – na przykład lampy przy ścieżce, które włączają się gdy tylko ktoś się zbliża – może zwiększyć bezpieczeństwo domu. Specjaliści od bezpieczeństwa zalecają zainstalowanie czujników ruchu w strefie wejścia i tarasu oraz wszędzie tam, gdzie ktoś mógłby uzyskać dostęp do wnętrza: na przykład przy oknach z tyłu domu lub na dachu garażu przylegającego do budynku. Interesującym rozwiązaniem firmy Siedle, łączącym aspekt użytkowy z bezpieczeństwem, jest wyposażenie w czujniki ruchu słupków wolno stojących, takich jak lampy czy skrzynki na listy.
Mieć wszystko na oku
Do wyposażenia budynków o dużej wartości należy z reguły instalacja domofonowa z jedną lub kilkoma kamerami wideo. Doświadczenie pokazuje, że często nawet widok jednej kamery odstrasza nieproszonych gości. Kamery wideo zwiększają bezpieczeństwo w znacznym stopniu również w czasie obecności mieszkańców w domu – tylko tak można zobaczyć, kto stoi przed drzwiami, pozostając dla gości niewidocznym. Ważne jednak, aby kamery miały odpowiednią rozdzielczość, która pozwoli nam zidentyfikować osobę stojącą przed domem.
Od kilku lat popularne jest hasło „inteligentny dom”. W pojęciu tym oprócz komfortu, wygody i oszczędności powinno mieścić się również bezpieczeństwo. Wysokiej jakości systemy domofonowe i wideofonowe, jak również kamery i lampy w połączeniu z zaawansowaną kontrolą dostępu (kody, karty zbliżeniowe, klucze elektroniczne czy czytniki linii papilarnych) są znakomitą bazą dla inteligentnych systemów sterowania domami. Urządzenia firmy Siedle łączą się w prosty sposób ze sterownikami wszystkich najważniejszych producentów tych urządzeń, zapewniając połączenie piękna z funkcjonalnością.
Partnerem firmy Siedle w Polsce jest Grupa ANB. Więcej informacji na temat oferty Siedle można znaleźć na stronie internetowej: www.domofonysiedle.pl